Blink-182.cz AvA.blink-182.cz Box Car Racer FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (197)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (127)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (171)
 


Celkem hlasovalo: 548
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
20.02.2009 v 19:20 (Lolly), 6522x přečteno,
Redaktor Scott Heisel ze serveru AltPress si povídal s Markem o minulosti, přítomnosti i budoucnosti blink-182. Neváhejte a s chutí do toho.

Co se ti honilo hlavou těsně před tím, než jste vystoupili na stage při Grammy?
Chtěl sem žvějkačku. Štěstí, že Travis jednu měl, protože mi docela smrdělo z pusy a nikdo nechce vystoupit před tisíce lidí s hnusnym dechem.

Co reakce? Byla taková jakou jste očekávali?
Abych byl upřímnej, tak jsem fakt šťastnej. Od tý doby, co jsme oznámili, že budeme s blink-182 se objevila spousta nadšenejch ohlasů. Je vidět, že to lidi potěšilo.

Já myslel spíš ohlas publika na Grammy. Byla ta reakce očekávaná, nebo jste byli spíš zklamaní?
(Směje se) Spíš bylo divný, že nás poslali na stage, ale neřekli nám kam přesně. Nebylo to tam jako klasická stage, ale prostě se vešlo přimo tam a když se podiváš na to video, tak tam první chvíli jen tak bloudim a nevim přesně co a jak. Uprostřed pódia byl mikrofon, takže mi došlo, že máme jít asi tam, ale když jsem tam vlezl, tak jsem prostě koukal na lidi a na kameramana, takže kdyby tam ten mikrofon nebyl, tak bych byl ztracenej.

Je jasné, že se tohle připravovalo dlouho před Grammy, ale přibližně tři dny před tím večerem prosáklo, že tam budete spolu. Zklamalo Vás, že to takhle brzo uniklo?
Hele, ani ne. Naopak mně překvapilo, že se to tajemství udrželo pod pokličkou až tak dlouho. Spousta lidí kolem nás o tom věděla a to, že to uniklo na net bylo vlastně pro nás celkem plus. Lidi totiž nevěděli co se bude dít, jestli budeme hrát, co řekneme a tak. Takže bylo perfektní, že se ty lidi dívali, když jsme to oznámili.

Říkali jste si předem v zákulisí něco jako: "Žádný vtipy o prdění a čůrácích?"
Ne, ale furt nás někdo v backstagi nutil učit se naše věty. Pořád nám klínovali ať říkáme jenom to co máme na obrazovce. Nechtěli abysme divočeli.

Kdy jste teda začali o comebacku uvažovat? Přibližně pár tejdů po tom, co jsme spolu začali zase mluvit. Seděli jsme spolu ve studiu a Tom se zeptal: "Tak co, na co teď vlastně myslíte?" a já řekl, že bysme měli pokračovat v tom, co jsme dělali posledních 17 let, že bysme se měli vrátit na cesty a do studia a dělat to, co máme rádi.

Takhle doslovně?
Nevím co jsem přesně řekl, ale něco v tomhle smyslu

Byl ten pocit vzájemný, nebo tam byla nějaká nervozita kolem?
Ne, žádná nervozita. Myslím, že jsme všichni dospěli do stádia, kdy chceme pokračovat v tom, co jsme začali, bylo to prostě přirozený a zatím to je -musím zaklepat- skvělej zážitek. Všichni se strašně podporujeme. Tolik vzájemný podpory u nás (jako v kapele) už nebylo hodně dlouho.

Jakou první písničku jste si spolu zahráli, když jste seděli zase znova spolu ve studiu?
Ještě jsme žádnou nehráli. Vlastně jsme spolu jako kapela ještě ve studiu neseděli. Deska je stále v začátcích a každej má nějaký nápady. Tom, Travis i já. Mám asi tak 10 nápadů na songy, takže s něčím začnu, pak to pošlu Tomovi a ten na tom zapracuje. Travis to samý. Každopádně jako kapela jsme spolu ještě nehráli žádnou z těch písniček.

Není to pro tebe divné?
Ne, teď je prostě deska ve fázi, kdy to tak funguje. Je to stejný jako na posledním albu blink. Některý písničky jsme nahrávali spolu živě a u některejch jsme prostě napsali některý části a ty party pak nahráli samostaně. Je skvělý mít při práci víc možností. Buď si prostě s ostatníma sednou a psát, vymejšlet a nahrávat společně, nebo si prostě sednout sám, házet nápady na papír a mít možnost to pak rovnou i nahrát. Používáme prostě různý prostředky, ale to by bylo na dlouhý povídání

Producent Jerry Finn, který minulý rok zemřel, byl zajisté velikou součástí vaší kapely po celou poslední dekádu.Jak jste se vyrovnali s tím, že novou desku budete točit bez něj?
Upřímně, právě jsme byli ve studiu, pouštěli si starý blink písničky a vzpomínali, jaký to bylo s Jerrym ve studiu, po pravdě - všechno co vím o nahrávání a produkci ve studiu, vím od něj. Byl to skvělej producent, kamarád a spolupracovník a byl hrozně otevřenej všemu. Nebyl to takovej ten producent, kterej sedí za pultem a jede si svoje. Účastnil se toho hrozně moc.

Další důvod, který vás opět sblížil, byla Travisova nehoda, ale prohodili jste spolu něco už po Jerryho smrti?
Ani ne. Když byl Jerryho pohřeb, tak Travis byl pořád v nemocnici a nebyl shopnej přijít a tak jsem tam byl vlastně z nás tří jenom já.

Když se podíváme na muziku, kterou jste dělali po rozpadu blink. Líbíla se ti některá Tomova písnička?
Říkal jsem si, že The Adventure je fakt skvělá.

Jak dlouho ti trvalo, než si byl schopný poslouchat AvA objektivně?
Myslím, že hned jak začali, jsem byl schopnej je poslechnout objektivně, se vším tím osobním stranou. Jako fanoušek muziky a Tomovy muziky.

Ty písničky, na kterých teďka pracuješ, jsou prostě nápady, které chceš udělat, nebo je teď vymýšlíš speciálně pro blink?
Jsou to nápady, na kterejch jsem pracoval posledních pár let, stejně jako to asi mají Tom i Travis, ale celej smysl naší práce je v tom, že každej přijde s nějakym nápadem a pak se na to vrhnou ty druhý dva a pořádně to vylepší. To je věc, kterou jsem na blink vždycky miloval. Na konci ten nápad může dopadnout úplně jinak, než jak jsem si myslel, že by mohl. Třeba to, jak Travis pracuje s aranžema a rytmama. Vždycky přijde s něčím, co by mně nikdy nenapadlo, posouvá to naše nápady úplně někam jinam. A to je přesně to, co miluju nejvíc. Přijít s nápadem a koukat, co s ním ty dva udělaj'.

Je nějaké z předchozích alb blink to, ke kterému byste se chtěli přiblížit?
Teď jsme ve stavu, kterej je podobnej jako při poslední desce blink. Všechno je možný. Když máme chuť na skladbu inspirovanou elektronikou, tak jí nahrajeme, stejně tak ale máme rádi jasný a rychlý punkový věci, takže je toho hodně. Necítíme se nijak svázaný, nebo limitovaný, takže je to dost podobný naší náladě s poslední deskou a v tom bysme asi chtěli pokračovat.

Máš nějakou představu kdy budete poprvé hrát show?
Ještě nevím, bavíme se o letní tour, ale ještě to probíráme. Nevím žádné konkrétní datum, teď je to spíš ve fázi obvolávání a domlouvání první show. Je to ale stejně skvělý, jsme zpátky na světě, a zase děláme to co milujeme a to co jsme dělali tak dlouho.

V prosinci řekl frontman kapely Forever The Sickest Kids na jejich show, že jejich příští tour bude s blink-182. Později oznámil, že to byla jenom legrace. Věděl něco, nebo to byla jenom náhoda?
Byla to jenom náhoda

Slyšel jsi tu kapelu?
Ne neslyšel. Hodně jsem četl o té jejich hlášce a o tom, jestli s nima pojedem, nebo ne, ale jejich muziku jsem ještě neslyšel. Poslední dobou vlastně skoro vůbec neposlouchám novou muziku a docela se za to stydím. Tak nějak jsem se zasekl s několika oblíbenejma CDčkama a poslouchám je furt dokola.

Kupuješ ještě audio CD, nebo stahuješ už hudbu digitálně?
Digitálně. Klasický, tvrdý CD jsem si nekoupil už několik let. Stahuju většinou všechno přes iTunes.

Už jsi se oficiálně rozhodl jak to bude dál s (+44)?
Ještě to nepovažuju za skončené. Nikdy neříkám nikdy, protože jakmile řekneš:"Už to nikdy s tím nebudu pokračovat," tak se ti do toho pak začne chtít. Shane a Craig jsou skvělý kytarysti a hrát s nima v kapele je skvělá zábava, ale je jasný, že teď jsou všechny naše síly zaměřený na blink-182. Není to nic přechodnýho a ani to nenazíváme comeback. Každej do toho dává 100% tak jako to bylo vždycky. Není to tak, že pojedeme tour, pak si dáme pauzu, pak pojedeme další a pak zase pauza. Prostě blink-182 pokračují tak jako dříve.

Kdy byste desku rádi vydali?
Doufáme, že 2009.´Všechno jde totiž stašne rychle, rychleji, než jsme si kdy dokázal přestavit. Před pár měsíci jsme spolu sotva mluvili a teď už máme připravených šest songu, plánujeme tour a všechno to do sebe začíná zapadat. Je fakt skvělý, že už zase děláme jako blink-182. Není tu žádnej tlak, ani stres, že musíme vydat album v určitý datum. Prostě na to budeme dělat a až s tím budeme spokojený, tak to vydáme.

Máte nějaký cíl, který jste měli již na začátku blink a chcete ho dosáhnout i teď?
To je těžká otázka, protože všechno, čeho jsme dosáhli s blink-182, bylo tak tisíckrát vice, než jsme očekávali. Vždycky jsme se cejtili šťastný, že můžeme dělat to co děláme tak jak chceme a nemáme omezení. Chceme prostě dál psát skvělou muziku, hrát skvělý show a bejt spolu jako dobrý kamarádi. To je ten nejvyšší cíl, kterýho vždycky chtěl každej z nás v kapele dosáhnout.Komentářů: 12 | RSS |
Komentář ze dne: 20.02.2009 19:34:45     Reagovat
Autor: Delonge     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek: :)
Krasny rozhovor.

Komentář ze dne: 20.02.2009 19:59:30     Reagovat
Autor: AAF     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek:
Přijde mi to jak nějaká romantická komedie z Holywoodu...Happyend jak se patří ani mě nějak nezajímá kdy ta deska vyjde nebo jesli příjedou s tour někam sem poblíž...sem prostě rád že to tak dopadlo a že když si zase jednou pustim What's My Age Again tak mě už někde vzadu nebude tížit ten těžkej kámen...je to fakt skvělý.

Komentář ze dne: 20.02.2009 20:16:00     Reagovat
Autor: tRAVIS     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek: Blinks back
Rozhovor sa celkom dal, tak a uz som zvedavy na prve ulety songov na net :) :)

Komentář ze dne: 20.02.2009 21:23:43     Reagovat
Autor: Maple-Leaf     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek:
Skvělý to rozhovor.. :)

Komentář ze dne: 20.02.2009 22:48:54     Reagovat
Autor: atticus 182     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek:
dlho som necital tak dobry rozhovor ako tento ! :)

Komentář ze dne: 21.02.2009 00:32:09     Reagovat
Autor: nick     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek:
jo supr rozhovor ale dost me mark zklamal s tim ze si nekupuje tzv tvrdy CD, to me dost prekvapilo a zvlast u cloveka kterej si muze dovolit kupovat cedka jaky se mu zachtej, je lepsi to mit ve fyzicky podobe a ne jako jenom nakou ikonu v kompu, jako fakt me tim dostal...a myslim si ze zadny songy se na net nedostanou, ze to budu drzet pod poklickou

Komentář ze dne: 21.02.2009 02:21:07     Reagovat
Autor: briann68     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek:
Ved jedna nahravka sa uz dostala co Tom pustal na svojom blogu.

Komentář ze dne: 21.02.2009 08:09:09     Reagovat
Autor: tRAVIS     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek: briann68
jj, ale taka pocuvatelna mp3 myslim :D

Komentář ze dne: 21.02.2009 09:02:48     Reagovat
Autor: cando     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek:
Ja by som sa marka opital ze ci budu nahrav take ty hratke videa zo studia ako robia pesnicky ako to robili z posledneho albumu a kedy bude prvy video klip a pekni rozhovor

Komentář ze dne: 21.02.2009 14:17:43     Reagovat
Autor: Jagup     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek:
A já myslim, že tam Mark dost kecá:-P

Komentář ze dne: 21.02.2009 18:03:24     Reagovat
Autor: Imsohappy     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek:
tie štúdiovky videá milujem mam ich všetky a stále ich kukam rehocem sa na tom :D :D ....to mi vždy chýbalo...tak nech chalani zoberu kameru a nahravaju :D ako Tom rozbije gitaru alebo Mark spieva Celebration :D :D

Komentář ze dne: 21.02.2009 20:45:03     Reagovat
Autor: cactusaczka     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek:
Příjde mi divný jak může Tom dělat Blink na 100% a na AVA makat taky :D
.Watson: úžasnej rozhovor, ale jsem alergická na paskvil "bysme" a "abysme" :D

Jméno (přezdívka): 
Titulek: 

[Ochrana proti spamu]
Co je zítra za den? (bez diakritiky): 

(Dnes je sobota/sobota)

    

Komentáře obsahující neplacenou reklamu budou upraveny či smazány. Nelze využívat HTML tagů.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

Design: cross, paci182, .watson | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2009-2011 | Přihlásit se