Blink-182.cz AvA.blink-182.cz Box Car Racer FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (197)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (127)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (171)
 


Celkem hlasovalo: 548
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
06.05.2007 v 11:35 (cross), 5398x přečteno,
Přečtěte si překlad tohoto rozhovoru jako první u nás!

Jak jste se dostali k hraní na kytaru?
Shane: Já chtěl původně být bubeník, ale nemohl jsem si dovolit bicí, takže jsem přešel na kytaru. Půjčil jsem si otcovu a zkoušek se sám učit, ale byla úplně rozladěná a nevěděl jsem, jak ji naladit. Hrál jsem na ni celý rok. Pak jsem dostal naladěnou kytaru a začal jsem hrát podle nahrávek Ramones, Sex Pistols a New York Dolls a řádně se učil.
Craig: Já se taky učil sám hrát. Ze začátku jsem to měl těžké, asi proto, že moje kytara (jmenovala se Terminator) byla koupena z Toys 'R' Us! Pak jsem dostal Gibson SG Junior a noty opravdu zněly jako noty a díky tomu se to stalo mnohem jednodušší.

Máte nějaké kytarové hrdiny?
Shane: Samozřejmě mám pevný vztah k starým punkovým hráčům, ale taky miluju Sonic Youth, Roberta Smith z The Cure a Elliotta Smith. Ti všichni měli na mě vliv.
Craig: Já bych vybral Slashe, protože jsem miloval jak hrál, jeho ohromný sóla a všude, kam se podíval, byl obklopený kopou holek! Když jsem začal hrát v kapelách, dostal jsem se k Rancid a Green Day. Během setkání s Timem Armstrong jsem se dostal jako tour kytarista pro Transplants. Bylo opravdu hrozné hrát před lidmi, kteří na vás zírali. To se pak hraje hůř.

Jak byste popsali svůj styl hraní?
Shane: Mám špatnou techniku. Já se sám učil hrát opravdu pomalé brnkačky - nehet na mým pravým ukazováčku byl poloviční, protože jsem do toho ty roky třískal. The Ramones dělali hyper rychlé vybrnkávačky a já měl větší kontrolu nad pomalým hraním.
Craig: Moje technika může být rozdělena do dvou rozdílných směrů závisejících na tom, jestli píšu nebo hraju živě. Mám rád hodně rozdílných hudebních stylů. Miluju Motown stejně jako Johnnyho Cash nebo Slayer. Když jsem si k tomu sedl a napsal to, přešlo to z velmi slušné písničky anebo z neobyčejného vybrnkávání do něčeho velmi rychleho a mohutného.

Ako ste stretli Travisa a Marka ?
Shane: Stretol som Travisa na strednej škole. Dali sme sa dokopy pretože som zistil že hrá na bicie a môj kamarát hral na bass gitaru. Travisom som bol uchvátený pretože som nevidel bubeníka ktorý by bol tak dobrý. Spriatelil som sa s Markom cez Travisa, keď boli v Blink 182 a kým som bol v kapelách Scrimmage Heroes a The Nervous Return, ktoré boli na turné s Blink. Stretol som Craiga asi pred troma rokmi kým bol v Transplants.
Craig: Poznal som Travisa cez Transplants a spomenul že zháňajú gitaristu, takže si myslím že bolo prirodzené preňho že ma oslovil pretože sme spolupracovali v Transplants.

Super, tak nám povedzte niečo o vašom vybavení...
Shane: Mám dve celočierne Fender Telecaster customizované a dve Fender Jazzmasters. Hram na Orange AD140 zosilovači a 4X12 cabs. Taktiež používam Electro-Harmonix Small Clone pedál a Pro CO Rat deformačný pedál.
Craig: Vždy som hrával na Gibson Les Paul gitarách. Taktiež mám Fender Twin Reverb zosilovač a Celotónový deformovač a Morley Power Wah pedál. Priamo zapojím do ampu a idem, takze deformácia a Wah pedál sú rozvinuté.

Bolo ťažké dostať sa priamo do stredu pozornosti s +44 ?
Shane: Nie, boli sme všetci kamaráti aj predtým, takže nebolo ťažké sa dať dokopy a vytvoriť súdržnú skupinu. Celebrity faktor okolo Marka a Travisa nikoho nezasiahla. Všetci sme si rovný.
Craig: Nerozmyslal som tych veciach. Keď máme také štastie s takou fanúšskou základňou, načo otázky ? Hral som s Lars Frederiksen a The Bastardsa a s Transplants, takže som zvyknutý hrať pred väčšími zástupmi, hoci je to definitívne zážitok mať taký úspech s prvým albumom a mať takú podporu od toľkých ľudí.

Aký song z +44 hráte najradšej naživo ?
Shane: Každý song je perfektný, ale môj obľúbený je Lycanthrope, pretože je tak otvorený a da sa odpáliť. Vynikajúca gitara vedie s rytmickou skladbou čo prináša výbušnú energiu do songu.
Craig: Cliff Diving, pretože je tak zábavná. na tejto platni je množstvo vecí, ktoré sú vyzývajúce, pretože je komplikovanejšia, zamotanejšia v miestach, v ktorých som zvyknutý na priamu, otvorenú agresiu.

Aké sú vaše plány s +44 ?
Shane: Ísť na turné a napísať nový alebum do konca roka. Máme tony nápadov často sa zatvorím s akustickou gitarou do hotela a vrátim sa s vecami ( myslené ako s riffmi a tak, pozn. redakcie).
Craig: Máme sedem týždňové turné po USA s Fall Out Boy, potom si zahráme na pár festivaloch ako Reading a Leeds tlač to bude milovať pretože sa stretne +44 s AvA. Ja som stretol Toma iba raz, na Blink show takže ho nepoznám, ale vo všeobecnosti nemám rád keď niekto raní mojich priateľov. Je to ťažké pretože som bol kamarát s každým jedným z AvA eśte predtým ako sa dali dokopy.

Noty k WYHSB:


Scany rozhovoru:


Překlad: cross & Milan
Komentářů: 0 | RSS |
K tomuto článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Jméno (přezdívka): 
Titulek: 

[Ochrana proti spamu]
Co je zítra za den? (bez diakritiky): 

(Dnes je úterý/uterok)

    

Komentáře obsahující neplacenou reklamu budou upraveny či smazány. Nelze využívat HTML tagů.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

Design: cross, paci182, .watson | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2009-2011 | Přihlásit se