Blink-182.cz AvA.blink-182.cz Box Car Racer FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (197)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (127)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (171)
 


Celkem hlasovalo: 548
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
Travis Landon Barker
Celé jméno: Travis Landon Barker
Narozen: 14.11.1975
Město: Fontana, Kalifornie
Rodina: 1. žena Melissa Kennedy, 2. žena Shanna Moakler, s ní má dvě děti - syn Landon Asher a dcera Alabama Luella
Kapely: Plus 44, Blink 182, Box Car Racer, The Aquabats, Expensive Taste, The Transplants

Základní informace:

Travis Barker se narodil ve městě Fontana, Kalifornie. Své první bicí dostal ve čtyřech letech od své matky. První lekce měl ve svých pěti letech, když se učil s jazzovým profesorem Michaelem Mai, a to různým hudebním stylům. Byl 2x ženatý a je otcem dvou dětí.
Své druhé narozeniny může slavit 20.9., protože v tomto dni roku 2008 přežil leteckou nehodu (více zde a zde).

Kariéra:

Travis Landon Barker (narozen 14.11.1975) je Americký bubeník, který dosáhl největší slávy v kapele Blink 182. Nyní hraje v +44 a také hrál ve vedlejším projektu Box Car Racer, The Transplants a Expensive Taste.

V roce 1996 měl své první turné, hrál v kapele The Aquabats jako The Baron Von Tito. Nahrál s nimi jedno album "The Fury Of The Aquabats!" (1997). Jeho kariéra se rozjela, když se v roce 1998 připojil ke kapele Blink 182. Barker byl známý svým punkovým účesem a hraním bez trika - tak ukazoval velké množství tetování. Barker je všestranný bubeník, produkuje a hostuje v mnoha hudebních projektech všemožného žánru, jako je hip hop, punk rock, alternative rock, ska, rap, pop a dokonce i country.

V roce 1999 založil módní společnost "Famous Stars And Straps".


Blink 182, 1998-???
V roce 1998 byl Barker na tour s The Aquabats. Blink 182 zde byli také, a když je opustil jejich bubeník Scott Raynor, zeptali se Barkera, zda ho nechce zaskočit. Musel se tedy naučit celý set (přes 20 songů) v méně než dvou hodinách a nakonec odehrál i zbytek turné. Travisovo úsilí obdrželo zasloužené ocenění a vzbudilo respekt. Navíc dostal nabídku přidat se k Blink 182, již Barker přijal.

S Barkerem vydali Blink 182 nejprodávanější alba Enema Of The State (1999), následováno Take Off Your Pants And Jacket (2001) a Untitled (2003). Po sedmi letech účinkování v Blink 182, si kapela v únoru / Februári 2005 dala "pauzu".

8.2.2009 Blink-182 oznámili comeback na předávání prestižnich cen Grammy Awards. Poté v létě 2009 objeli tour po Americe, rok na to v Evropě. V létě 2011 odehrají turné po USA společně s My Chemical Romance. Nové CD blink-182 je plánováno na září 2011. První singl z alba Neighborhood Up All Night vyšel 14.7.2011.

Vedlejší projekty:

Barker vždy říkal, že se zajímá i o jiné hudební směry mimo punk rock, obvzlášť hip hop. Podílel se na několika vedlejších projektech během hraní v Blink 182 - Box Car Racer, Transplants a Expensive Taste.

Vlastní a podporuje některé obchody. V roce 1999 založil společnost Famous Stars and Straps, jenž prodává street / skate oblečení a příslušenství.

Je spoluzakladatelem nahrávací společnosti LaSalle Records, jenž byla založena pro kapelu The Transplants. Také má podíl v restauračním průmyslu, v Norco (Kalifornie) otevřel restauraci Wahoo´s Fish Tacos.
Navíc navrhl sérii bot pro DC, nazvanou Alias Remix. Má i vlastní řadu výrobků k bicím.

Travis spolupracuje s hvězdami jako Katy Perry, Avril Lavigne nebo Rihanna.

Také produkuje své vlastní remixy známých písní.

Tetování:

Travisovo první tetování bylo slovo "BONES" (přezdívka z dětství) na jeho noze, když mu bylo 17. Další pak byla fráze "SELF MADE" přes prsty. Mnoho jeho tetování má náboženské stvárnění, vyrůstal v katolické rodině. Nad levým bicepsem má vyobrazeného Ježíše, modlící se ruce na levé straně hlavy. Několik tetování symbolizuje jeho lásku k autům, zvláště ke Cadillacům - dvě závodní vlajky na boku krku s číslem 66, které znázorňuje rok jeho oblíbeného Cadillacu a emblém Cadillacu obklopený tzv. "mudflap girls" na hrudi s párem motorových svíček.

Velká část jeho tetování je zasvěcena lásce k hudbě. Například fráze "Can I Say", což je název prvního alba kapely Dag Nasty, dále pak mikrofón a Boom Box kazeťák na břichu kvůli breakdance, který měl rád, když vyrůstal. Mimo jiné má na zádech slovo "HOPE" - je to song The Descendents. Jako další poklonu této kapele má na noze obal alba I Don´t Want To Grow Up, paličky na bicí a hudební notes na svém pravém rameni.

Nezapomněl ani na svou rodinu. Na ruce má nápis "Familia", vzadu na krku Japonské květiny se srdcem a nápisem "Mom", další srdce pak se jménem "SHANNA". Má i jméno své první ženy, "Melissa", nad závodnímy prapory. Jméno svého syna, Landon, má na levém zápěstí.

Svou pravou ruku považuje za "šťastnou ruku". Má na ni vytetovaných spoustu šťastných symbolů, jako hrací karty, kostky, dolar, jeho šťastné číslo sedm, lebku s číslem 13 v oku (13 je šťastné číslo v tetovací kultuře), králičí pracku, sklenici na Martini, své iniciály, ďábla z Black Label Skateboards a pavučinu okolo lokte.

Kolem krku má pak citaci od Henryho Brooks Adamse, říkající "Chaos Often Breeds Life, When Order Breeds Habit". Tato hláška je i na Box Car Racer CD.

Travis má také tetování s plačícím andělem jako vzpomínku na zesnulého DJAM.

Za tetování utratil přes 30 000$.

Osobní život:

Barker byl ženatý s Miss USA, Shannou Moakler, se kterou společně účinkoval v MTV pořadu "Meet The Barkers"(2005-2006). Po žádosti o rozvod v roce 2006, byly jeho manželské problémy i osobní život sledován médii, ve kterých se objevila zpráva, že se dal dohromady s Paris Hilton. Později Moakler oznámila, že jsou s Barkerem opět spolu, což se za pár týdnů opět změnilo a byl ohlášen další rozchod. V červenci/Júlu se Barker objevil na pláži v Miami po boku Izabely Goulart.

Den před tím, než nastoupil na střední školu (Fontana High School), jeho matka zemřela. Ještě předtím, než se tak stalo mu řekla, ať v bubnování pokračuje, protože to je to, v čem je dobrý. Poslechl ji. Po její smrti začal bubnování brát vážněji. Připojil se ke školní kapele. Během školního roku se představoval na okresních soutěžích a festivalech. Po promoci v roce 1993 získal více zkušeností jako rockový bubeník v několika kapelách, včetně Feeble a The Aquabats.

Travis byl ženatý dvakrát. První ženou se stala jeho dlouholetá přítelkyně Melissa Kennedy, a to 22.9.2001. Pár se rozvedl 6.8.2002 - po 11 měsíčním vztahu.

30.10.2004 se oženil s herečkou a Miss USA 1995 Shannaou Moakler. Svatba byla ve stylu Gothic, podle filmu Tima Burton - The Nightmare Before Christmas, a konala se na Halloween. Mají spolu dvě děti - syna Landon Asher a dceru Alabama Luella. Atiana Cecilia de la Hoya je dcera Moakler a jejího přítele Oscara de la Hoya. Rodina se objevila v reality show Meet The Barkers, která běžela na MTV v letech 2005-2006.

Po dvou letém manželství zažádal Barker 8.8.2006 o rozvod. Během jejich odloučení měl Barker vztah s Paris Hilton.

V březnu / marec 2007 v rozhovoru pro časopis People Moakler řekla, že ona a Barker (stále manželé) se k sobě vrátili. Toto bylo potvrzeno, když o pár týdnů později Barker uspořádal veřejnou narozeninovou oslavu pro svou ženu v Miami. Později se opět rozešli. Po jeho letecké nehodě v roce 2008 se však po jeho boku opět objevila a podporovala ho při léčení.

Travis se objevil například ve filmu American Pie nebo v seriálu CSI Las Vegas.

Plus 44
Remixy Travise Barkera
Další projekty Travise Barkera
Box Car Racer
25 věcí, které nevíš o Travisovi

Design: cross, paci182, .watson | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2009-2011 | Přihlásit se